Kalendář akcí Příbram

Příbram - oficiální facebookové stránky města

Fimfárum

Začátek akce: sobota 24. 11. 2018
Konec akce: neděle 13. 1. 2019

Tisková zpráva

Galerie Františka Drtikola Příbram ve spolupráci se společností Maurfilm pořádají výstavu Fimfárum

Otevřeno denně od 9 do 17 hodin kromě 24.12., 25.12., 31.12.2018 a 1.1.2019

 

Originální trojrozměrné filmové scény, loutky, rekvizity, dekorace, scénické návrhy a ilustrace k filmovým pohádkám na motivy oblíbené knihy Jan Wericha Jak na Šumavě obři vyhynuli, O kloboučku s pérkem sojčím, Rozum a Štěstí.

Film byl jako vůbec první český animovaný film natočen ve 3D technologii. Loutka v něm však zůstala nedotčena, všechny tři pohádky z filmu zachovávají původní tradiční loutkovou animaci, která proslavila české animátory po celém světě.

Největší prostor má na výstavě nejdelší pohádka z filmu – Rozum a štěstí od režiséra Davida Súkupa a výtvarnice Patricie Ortiz Martínez. Velké filmové scény z ní jsou doplněny originálními ilustracemi od této původem španělské výtvarnice.

Další z vystavených pohádek u Wericha nazvané Měl král tři syny, ve filmu O kloboučku s pérkem sojčím vytvořila autorská dvojice – režisérka Vlasta Pospíšilová a výtvarník Petr Poš.

Jako bonus je vystavena velká scéna z fimfárovské dvojky v podobě velkorysé scény z pohádky zpracované výtvarníkem Jánem Balejem Moře strýčku, proč je slané?

Výstava je doplněna promítáním pohádky a výtvarnou dílnou pro dětské návštěvníky.

Hana Ročňáková

Další akce v tento den: