< zpět na výpis akcí

Individuální běh: Ze Sázek k Hájům a zpět

Začátek akce: čtvrtek 1. 4. 2021
Konec akce: pátek 30. 4. 2021

Ke stávajícím závodům na Vojně a Padáku se připojuje další krásná trať ze Sázek k Hájům a zpět.

Trasa nabízí bezpečný běh kolem dvou zapomenutých pamětihodností. Hned 300 metrů za startem je po levé ruce odval Svatohorského dolu.

Důl byl zaražen v roce 1877. Jáma byla postupně vyhloubena na hloubku 300 m. V roce 1892 byl důl uzavřen.

Druhý na cestě je objekt bývalých příbramských lázní. Opravdu, před 1. světovou válkou více než před 100 lety objekt sloužil jako městské lázně. Zdálo by se to úsměvné, ale kolik domácností tenkrát mělo koupelnu...

Při pohledu do budoucna, naše virtuální trasy budou tvrdě poznamenány civilizačním rozmachem.

Trasa na Vojnu bude překřížena jihovýchodním obchvatem Příbrami. A pohled na krásnou starou jabloň, kterou najdete na účastnickém listu z dubnového závodu, bude mít na horizontu novou silnici a kamióny. Celý klidný jihovýchodní okraj Příbrami se změní. K lepšímu?

Dubnovou trať ze Sázek k Hájům už první běžci proběhli. Citát Lídy Butzkové (Fit klub Padák): "Musím si užít své minuty slávy, průběžně první v celkovém pořadí s traťovým rekordem, kdy se mi to povede..."

Pro všechny běžce je tradičně připraven účastnický list do sbírky. Ukončení tohoto závodu bude 30. dubna ve 24.00 hod.