Kalendář akcí Příbram

Příbram - oficiální facebookové stránky města
< zpět na výpis akcí

Olympijský běh v okolí Svaté Hory

Datum akce: 16. 9. 2020

Největší tuzemská běžecká akce Olympijský běh, se uskuteční ve středu 16. září 2020. Přesně v jeden okamžik poběží více jak 60 tisíc běžců na různých místech po celé České republice, nejinak tomu bude i v Příbrami. Běžci se mohou registrovat pouze online do 6. září na www.olympijskybeh.cz

Středa 16. září, to je den, kdy se i Příbram zapojí do celosvětových oslav Olympijského dne, výročí založení Mezinárodního olympijského výboru. „V letošním roce si můžeme připomenout, že sport není pouze o sportovních výkonech, ale i tom, jak můžeme pomoci druhým lidem během koronakrize. V Příbrami je připravena tradiční trať na 5 km a také dětský běh na 200 m,“ říká Josef Hovorka, organizátor běhu v Příbrami.

Na běžce čeká atraktivní prostředí v okolí Svaté Hory, které nabízí krásné výhledy. Trasa zavede běžce i přímo do Svatohorských schodů, lesů nebo blízkých alejí.

V rámci Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin.

Registrace do všech závodů probíhají na www.olympijskybeh.cz pouze do 6. 9. 2020. Kapacita závodu je 150 dospělých běžců, 70 dětských běžců.

 

Více informací #RUNPRIBRAM #olympijskybeh:

F: https://www.facebook.com/events/1141669466003823/

W: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/pribram-2020

Video z předchozích ročníků: https://www.youtube.com/watch?v=d2luoRL8VIA

Fotografie z předchozího ročníku https://www.olympijskybeh.cz/fotogalerie/pribram/

(volné stažení s uvedením zdroje) Olympijský běh Příbram

Kontakt na lokální pořadatele:

Matěj Machuta, Josef Hovorka +420 775 921 675,

Organizační team Příbram

 

Další akce v tento den: