Kalendář akcí Příbram

Příbram - oficiální facebookové stránky města
< zpět na výpis akcí

Svatohorské malé filmové exercicie ve sklepení - film Farářův konec

Začátek akce: sobota 15. 1. 2022 15:00
Konec akce: sobota 15. 1. 2022 18:00

Srdečně Vás zveme na první svatohorské malé filmové exercicie pořádané v sobotu 15. ledna 2022 od 15:00 hod. v nově zrekonstruovaných a zpřístupněných sklepních prostorách Svaté Hory. Jedná se o volné moderované povídání, naslouchání, diskusi a sdílení zkušeností v přátelské atmosféře podpořené malým občerstvením.

Úvodem k tomu bude promítnutí filmu Farářův konec

Fraška Josefa Škvoreckého vykresluje v režii Evalda Schorma půvabný příběh kostelníka (Vlastimil Brodský), kterému se náhodou naskytne příležitost vydávat se za faráře v odlehlé horské vesnici a který se zaujetím a vzácným pochopením pro lidské slabosti plní přijatou roli ke všeobecné spokojenosti vesnice toužící po duchovní útěše.

Falešný kněz, jako by chtěl barvitým postavám vesničanů vdechnout nový život, rozjasňuje groteskní obraz vesnické idyly. V rušném závěru plném intrik a situačních zvratů podlehne obklíčení, které se kolem něj sevře.

Film byl natočen v roce 1968, má 96 minut. Délka trvání akce je dána především zájmem a aktivitou přítomných (předpokládá se celkem i s promítáním max. 3 hod.).

V místě jsou dostupné toalety, prostor je vytápěný. Vchod do promítací místnosti je z boku areálu. Akce je zdarma, není potřeba se přihlašovat předem. Počet účastníků je dán kapacitou místnosti. Setkání moderuje jáhen Pavel Švarc. 

Samozřejmě za splnění aktuálních hygienických podmínek (O - C).

Další akce v tento den: