Kalendář akcí v Příbrami

Pondělí

27. května 2024

Přidat novou akci

Stálá expozice: Virtuální realita - Měkká aréna

Začátek akce:

1. 1. 2022

Konec akce:

1. 4. 2023

Virt

Virtuální realita

Ve stálé expozici prezentujeme řadu děl vizuálních umělců ve virtuální realitě, také ukázky ze světových galerií nebo výrazně vizuálně kvalitní interaktivní hry. 

Měkká aréna

Funkční socha od Vojtěcha Rady slouží jako herna pro prezentaci virtuální reality v současném vizuálním umění, funguje rovněž jako autonomní dílo. Rada jako architekt zkombinoval princip arény s měkkým útulným pokojíkem. Jako sochař reaguje na poptávku zadavatele - vytvořit nepřehlédnutelný symbolický objekt pro prezentaci nového média. S ironií sobě vlastní navrhl a vlastnoručně postavil Vojtěch Rada z MDF desky, zvukové a drcené pěny, bavlny a kovové konstrukce dílo evokující děravý dort.
V prostorové instalaci tak navazuje na řadu svých digitálních autorských prací, ve kterých problematizuje společenskou roli architekta a rovněž v použitých materálech odkazuje na “měkkost” digitálního prostředí. Zároveň je však stále architektem dbalým funkce – měkkým polstrováním chce ochránit diváky oslepené virtuální realitou před nárazem do reálných bariér své stavby.

Pozvánka

Začátek akce:

1. 1. 2022

Konec akce:

1. 4. 2023