Kalendář akcí Příbram

Příbram - oficiální facebookové stránky města
< zpět na výpis akcí

Výstava Imaginárium - tajuplný divadelní a výtvarný svět přátel Divadla bratří Formanů

Začátek akce: úterý 12. 5. 2020
Konec akce: sobota 6. 6. 2020

 

Tajuplný divadelní a výtvarný svět přátel Divadla bratří Formanů

Od roku 2010 cestuje skupina výtvarníků, řemeslníků a umělců společně s Matějem Formanem z místa na místo, z města do města, aby instalovala společně Imaginárium – živou, hravou a inspirující výstavu věnovanou dospělým, rodinám a dětem. Aktéry a tvůrce Imaginária spojuje touha tvořit a objevovat „skutečné“ a krásné věci. Vystavují loutky a divadelní dekorace, které již neožívají v představeních, ale nikterak tím nepozbyly na kráse a přitažlivosti a usilovně hledají mezi všemi dalšími artefakty, objekty, obrázky, hračkami, fotografiemi i důmyslnými mechanismy prostor, ve kterém se děti i dospělí mohou nechat inspirovat k hravosti a užívat vlastní fantazii, cit pro krásu a touhu objevovat.

 

„IMAGINARIUM“ přináší dětem i dospělým radost z objevování krásy i nepotřebných, odložených a dnes opomíjených věcí, hraček, obrázků, objektů a artefaktů. Připomíná trvanlivou hodnotu dnes již pozapomenutých řemesel, umu a fantazie lidí, řemeslníků a umělců, kteří tvoří svůj svět fantazie vlastníma rukama.

Nepřestáváme věřit, že I dnešní lidé obklopení technologiemi a digitálními formami komunikace chtějí cítit radost z umění a že se chtějí dotknout „skutečných“ věcí všemi smysly a vlastníma rukama“.

Matěj Forman 

 

Otevřeno denně kromě pondělí od 8 do 18 hodin

Skupinové návštěvy je nutné rezervovat předem na čísle telefonu 739 983 876

Další akce v tento den: