Kalendář akcí v Příbrami

Pondělí

27. května 2024

Přidat novou akci

Výstava: Převlečený osud

Začátek akce:

22. 4. 2023

Konec akce:

31. 8. 2023

Vojna - Prevleceny - osud

Výstava tří umělců (Lenky Vilhelmové, Ivana Bukovského a Karla Řepy) představuje malby dotýkající se tématu osudu jako filosofického, náboženského či historického konceptu.

Do jaké míry jsou události v životě člověka předurčené? Jak je může jedinec ovlivňovat? Jak se protínají osudy lidí a zvířat ve společném plynutí časoprostoru krajiny? Jak silné je pouto mezi minulostí, přítomností a budoucností? Tyto a další navazující otázky si umělci ve svých dílech kladou. Každý z nich pojímá téma svým typickým autorským rukopisem, přesto se daná díla příhodně doplňují.

Ivan Bukovský v podobě Proroků a Svědků poskytuje divákovi hluboké zamyšlení nad existencí člověka ocitajícího se pod tlakem okolního světa. Karel Řepa se v cyklu Tiché návštěvy zaměřuje na volně se pohybující zvířata v krajině, která se stávají pozorovateli cizího elementu – člověka/autora. Lenka Vilhelmová ve svých velkoformátových obrazech z cyklu Červená vlna zobrazuje zamyšlené a osamocené postavy, provázené předtuchou bolestných událostí.

Výstava je v Památníku Vojna ke zhlédnutí do 31. 8. 2023 během běžné návštěvní doby. 

https://www.muzeum-pribram.cz/detail-akce/prevleceny-osud-lenka-vilhelmova-ivan-bukovsky-karel-repa/

Začátek akce:

22. 4. 2023

Konec akce:

31. 8. 2023