Kalendář akcí Příbram

Příbram - oficiální facebookové stránky města
< zpět na výpis akcí

Zahájení letní sezony v Galerii Františka Drtikola

Datum akce: 10. 6. 2021

 

Ve čtvrtek 10.6. přivítáme v Galerii Františka Drtikola léto několika akcemi. Ve druhém patře vernisáž výstavy malíře Adama Štecha s komentovanou prohlídkou autora. Ve výstavních sálech prvního patra dernisáž výstavy Daniela Vlčka a Josefa Bolfa, kterou doprovodí jejich první společná audioperformance. Ve stálé expozici virtuální reality Měkká aréna od Vojtěcha Rady autor zahraje svou 3D hru Mlha. Bude pro veřejnost zdarma zpřístupněna Měkká aréna s virtuální realitou.

16.00 – 20.00 virtuální realita v Měkké aréně zdarma

17.30 Adam Štech – Adam´s Family – vernisáž s komentovanou prohlídkou

18.20 Josef Bolf, Daniel Vlček – Nové štěstí – audioperformance

19.00 Vojtěch Rada – Živé hraní 3D hry Mlha

  

Výstavy

Adam Štech – Adam´s Family

7.5. - 5.9. 2021

Adam Štech patří mezi výrazné osobnosti české malby. V jeho bravurně zvládnutých malířských parafrázích s ním objevujeme dějiny výtvarného umění tak, jak je sám remixoval. S odkazy na současná osobní, společenská nebo politická témata nebo žánr rodinného zakázkového portrétu.

 

Josef Bolf / Daniel Vlček – Spannungsbogen / The Next Song

15.12. 2020 – 20. 6. 2021

Dvojvýstava Josefa Bolfa a Daniela Vlčka odkazuje názvy k jejich dílům v virtuální realitě, které vznikly ve spolupráci s architektem Vojtěchem Radou v rámci Galerie Na shledanou mezi lety 2015 – 2019. Vyškrabávané obrazy malíře a hudebníka Daniela Vlčka spojují na plátně autorův zájem o vizuální a zvukovou vlnu, temné prožitky dětských hrdinů na temném sídlišti Josef Bolf zpracovával rovněž technikou vyškrabávání.

 

Vojtěch Rada – Měkká aréna – stálá expozice

od 10.12. 2020

Funkční socha od Vojtěcha Rady slouží jako herna pro prezentaci virtuální reality v současném vizuálním umění, funguje rovněž jako autonomní dílo. Rada jako architekt zkombinoval princip arény s měkkým útulným pokojíkem. Jako sochař reaguje na poptávku zadavatele - vytvořit nepřehlédnutelný symbolický objekt pro prezentaci nového média, s ironií sobě vlastní - v podobě barevného dortu.

 

Program

17.30 Adam Štech - Adam´s Family, pozdní vernisáž výstavy doplněná komentovanou prohlídkou s autorem výstavy

18.20 Josef Bolf, Daniel Vlček – Nové štěstí, Josef Bolf přečte do mikrofonu své starší texty, na syntetizátory ho doprovodí elektronickými zvuky  Daniel Vlček, inspirováno Spannungsbogen, dílem ve virtuální realitě, které je k vidění v rámci Měkké arény v Galerii Františka Drtikola.

19.00 3D designer a architekt Vojtěch Rada, autor Měkké arény bude hrát hru Mlha

Virtuální realita v Měkké aréně zdarma od 16 do 20 hodin,

Více info na www.galerie-drtikol.com a tel 771122581, Jan Freiberg

Další akce v tento den: