Kalendář akcí Příbram

Příbram - oficiální facebookové stránky města
< zpět na výpis akcí

Železniční den PID v Příbrami

Začátek akce: sobota 8. 10. 2022 10:00
Konec akce: sobota 8. 10. 2022 18:00

Středočeský den PID v Příbrami 8. 10. 2022

Druhou říjnovou sobotu, tedy 8. 10. 2022, se uskuteční Železniční den PID v Příbrami.

Téměř po celý den od 10:00 do 18:00 se můžete těšit na jízdy historickými vlaky, autobusy a doprovodný program.
Historické vlaky budou jezdit na trase Praha – Jince – Příbram – Březnice a také na vlečce do příbramských kovohutí. Jezdit bude historická patrová jednotka Bpjo s lokomotivou  řady 749 (Bardotka) a motorový vůz řady 854 v retronátěru.

Před vlakovým nádražím můžete také nasednout do jednoho ze tří historických autobusů, které Vás na 4 linkách rozvezou po zajímavých místech v okolí, například Památník Antonína Dvořáka, Hornické muzeum Příbram, Svatá Hora nebo na Vyhlídkovou věž Řimbaba, kterou můžete navštívit včetně areálu dolu Řimbaba.
Všechny tyto autobusy budou cestující vozit zcela zdarma a navíc se v nich budou rozdávat slevenky, díky kterým můžete na vstupné do všech zajímavých míst využít slevu 50 %. Těšit se můžete na jízdu Škodou 706 RTO, Karosou C 734 a kloubovou Karosou B 961.

Na vlakovém nádraží v Příbrami na Vás také budou čekat stánky s občerstvením, skákací hrad pro děti, prezentace chystané integrace MHD Příbram do systému PID a stánky s propagačními předměty s dopravní tématikou. Nejenom děti, ale i vy si můžete vyzkoušet také šlapací drezínu, která bude jezdit na koleji vedle vlakového nádraží.

Další akce v tento den: